मितिः २०८१, ५ असार मंगलवार

ब्राजिलमा भीषण वर्षाका कारण आएको बाढी–पहिरोमा परी ३६ जनाको ज्यान गयो

ब्राजिलको दक्षिणपूर्वी साओ पाउलो राज्यमा भीषण वर्षाका कारण आएको बाढी–पहिरोमा परी कम्तीमा ३६ जनाको मृत्यु भएको छ ।
बाढी–पहिरोबाट साओ पाउलो सहरमा ३५ जना र उबातुबा सहरमा एक बालिका गरी ३६ जनाको ज्यान गएको बताइएको छ
साओ पाउलो सहरको उत्तरी तटीय क्षेत्रमा दुईसय २८ जना घरबारविहीन भएका छन् । तीनसय २८ जनालाई सुरक्षित स्थानमा स्थानान्तरण गरिएको छ । बाढी–पहिरोमा हराएका तथा घाइते भएकाहरूका बारेमा भने अधिकारीहरुले जानकारी नदिएको बताइएको छ ।

साओ पाउलो राज्यका गभर्नर टार्सिसियो डे फ्रेटासले बाढी प्रभावित क्षेत्रको निरीक्षणपछि तटवर्ती पाँच सहरमा आपत्काल घोषणा गर्नुभएको छ । साथै उहाँले उद्धार तथा राहतका निम्ति १५ लाख अमेरिकी डलर निकासा गर्नुभएको छ । राष्ट्रपति लुइज इनासियो लुला डा सिल्भाले बाढी प्रभावित क्षेत्रको आज भ्रमण समेत गर्नुभएको छ । ब्राजिलमा जलवायु परिवर्तनका कारण उत्पन्न विषम परिस्थितिका कारण अकल्पनीय प्रभाव परिरहेको छ । गत वर्षको मुसलधारे वर्षाका कारण पेट्रोपोलिस सहरमा दुईसय ३० जनाभन्दा बढीको ज्यान गएको थियो ।

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.